msgbartop

Stać Cię na odrobinę luksusu dla Ciebie i Twojej rodziny? Nie chcesz wtapiać się w tłum podczas spaceru po mieście, nosząc ubrania z sieciówek? Wolisz modę outlet? Jeśli tak, dobrze trafiłaś. Na stronie prezentujemy starannie wyselekcjonowane ekskluzywne ubrania dla Ciebie, Twojego męża i Waszych dzieci. Każdy wpis został opatrzony zdjęciem i informacją o cenie, dzięki czemu od razu widzisz, który ciuszek może Cię zainteresować. Nie zapomnij kliknąć w ikonkę kanału RSS (na górze po prawej), aby śledzić kolejne markowe produkty opisywane na naszej stronie.
msgbarbottom

16-10-2017 Odkładanie się tłuszczu a kształt sylwetki

a-slim-body-1440502_960_720.jpg

Tłuszcz to błogosławieństwo oraz przekleństwo dla naszego organizmu. Potrzebujemy go do funkcjonowania niczym powietrza i wody, ale potrzebujemy go tylko w określonych dawkach. Gdy je przekraczamy, zaczyna się odkładać sprawiając, iż nasza sylwetka, w zależności od uwarunkowań genetycznych, przypomina jabłko, gruszkę lub klepsydrę.

Tłuszcz jako paliwo

Tłuszcz stanowi swoiste paliwo w naszym organizmie, który za jego sprawą sprawnie przeprowadza procesy przemiany materii i energii. Najlepiej zażywać tłuszcze nienasycone, występujące głównie w produktach pochodzenia roślinnego i naturalnego, które nie szkodzą organizmowi. Tłuszcze nasycone, zawarte w produktach mięsnych i przetworzonych, a także w słodyczach, powodują z kolei dla organizmu szkodliwe skutki. Niemniej tłuszcz potrzeba zażywać w odpowiednich dawkach – nie za małych, aby wszystkie procesy sprawnie działały, ale też nie za dużych, aby nie powodować groźnych schorzeń i słabego samopoczucia.

Odkładanie się tłuszczu

Tłuszcze przyjmowane w sporych ilościach zaczynają odkładać się w naszym organizmie. Odkładają się one głównie na brzuchu, na biodrach oraz na pupie. Choć nam się to nie podoba, bo psuje to naszą sylwetkę, natura wie co robi, bo próbuje oddalić nadmiar tkanki tłuszczowej od mózgu a przede wszystkim serca, dla którego tłuszcz stanowi niemal zabójstwo.

Jabłko, gruszka, klepsydra, czyli kształty sylwetek

Tłuszcz odkłada się w określonych miejscach, w zależności od naszych uwarunkowań genetycznych. Na tej podstawie wylicza się trzy rodzaje sylwetek: jabłko, gruszkę oraz klepsydrę. W sylwetce tak zwanego jabłka tłuszcz odkłada się w okolicy brzucha i piersi. W sylwetce tak zwanej gruszki tłuszcz odkłada się w okolicy pupy i bioder. W sylwetce tak zwanej klepsydry tłuszcz odkłada się w najlepszy, bo proporcjonalny sposób, to znaczy w ramionach i w biodrach uwydatniając wcięcie w talii. W zależności od rodzaju sylwetki należy dobierać garderobę, aby korzystnie wyglądać. Najlepiej jednak żyć aktywnie i nie dopuszczać do rośnięcia tkanki tłuszczowej.

No votes yet

Comments

You do not have permission to comment. If you log in, you may be able to comment.