msgbartop

Stać Cię na odrobinę luksusu dla Ciebie i Twojej rodziny? Nie chcesz wtapiać się w tłum podczas spaceru po mieście, nosząc ubrania z sieciówek? Wolisz modę outlet? Jeśli tak, dobrze trafiłaś. Na stronie prezentujemy starannie wyselekcjonowane ekskluzywne ubrania dla Ciebie, Twojego męża i Waszych dzieci. Każdy wpis został opatrzony zdjęciem i informacją o cenie, dzięki czemu od razu widzisz, który ciuszek może Cię zainteresować. Nie zapomnij kliknąć w ikonkę kanału RSS (na górze po prawej), aby śledzić kolejne markowe produkty opisywane na naszej stronie.
msgbarbottom

16-08-2017 Niczym w wirze czasowym, czyli styl vintage w stroju i wystroju – I

SIERPIEŃ-exclusiv.jpg

Z sentymentem wspominamy czasy, które minęły i już nie wrócą. Istnieje jednak coś, co wrócić może. To stroje i wystroje tamtych lat. Wszystko to za sprawą stylu vintage.

 

Vintage jako styl nowoczesnej starości

Moda przemija, ale moda również powraca. Kanony mody dyktuje reklama, a najlepszą reklamę stanowi zadowolenie z produktu. Taki powrót, jednocześnie z nutą zadowolenia, stanowi styl vintage. Syntezuje on stare trendy z trendami nowymi lub po prostu wzoruje nowe rzeczy na rzeczy stare. Stosuje się go zarówno w strojach, jak też w wystrojach.

Do jakich czasów warto wracać

W stylu vintage wraca się do starych czasów lub łączy nowe czasy ze starymi czasami. Ale uwaga, bo nie wraca się chociażby do pierwszej minionej dekady, co najwyżej do drugiej, a najlepiej do trzeciej i czwartej. Tak więc obecnie wracamy do lat 70-tych i 80-tych, a także powoli do 90-tych.

Złote zasady stylu vintage

Vintage pomimo swojej swobody kieruje się pewnymi zasadami, których należy przestrzegać. Chodzi o to, aby bawić się stylem w e celu zachowania smaku, a nie stracenia go. Oto kilka złotych zasad stylu vintage:

1. Unikalność nad banalnością – wszystko, co wychodzi z etykietą vintage powinno odznaczać się nietuzinkowością, mieć specyficzną manierę i być ponad stylami, wręcz wyprzedzać wszelkie trendy.

2. Wyroby ręczne nad wyrobami maszynowymi – przeważnie produkty vintage to produkty wyrabiane ręcznie, a nie maszynowo, rzutuje to na wyższą cenę, ale jednocześnie wynagradza to nietuzinkowością.

3. Klasa nad brakiem klasy – vintage choć się wyróżnia, robi to w jak najbardziej pozytywny sposób, bo nie wystawia na pośmiewisko, ale na pozazdroszczenie.

4. Łączenie stylów, ale mądre – w vintage nie chodzi o to, aby wszystko wrzucać do przysłowiowego, jednego wora, ale o to, aby w tym worze znalazły się wyselekcjonowane rzeczy, efektem tego łączy się stary styl z nowym stylem, na przykład lat 70-tych z nowoczesnym, ale nie łączy się wzajemnie starych stylów, na przykład lat 80-tych z latami 90-tymi

No votes yet

Comments

You do not have permission to comment. If you log in, you may be able to comment.