msgbartop

Stać Cię na odrobinę luksusu dla Ciebie i Twojej rodziny? Nie chcesz wtapiać się w tłum podczas spaceru po mieście, nosząc ubrania z sieciówek? Wolisz modę outlet? Jeśli tak, dobrze trafiłaś. Na stronie prezentujemy starannie wyselekcjonowane ekskluzywne ubrania dla Ciebie, Twojego męża i Waszych dzieci. Każdy wpis został opatrzony zdjęciem i informacją o cenie, dzięki czemu od razu widzisz, który ciuszek może Cię zainteresować. Nie zapomnij kliknąć w ikonkę kanału RSS (na górze po prawej), aby śledzić kolejne markowe produkty opisywane na naszej stronie.
msgbarbottom

16-06-2017 Dżins – materiał, który nie wychodzi z mody

fashion-238802_960_720.jpg

Dżins to nie tylko najpopularniejszy materiał. To również materiał, który nie wychodzi z mody. Czy go lubimy, czy też nie, prawdopodobnie w szafie kryjemy coś dżinsowego.

Dżins wkracza na salony

Dżinsy stanowią modowy hit, którego popularność nie słabnie, niezależnie od panujących stylów i trendów. To wszystko zasługa Oskara Leviego Straussa. On bowiem w dziewiętnastym stuleciu zaprojektował ubranie z dżinsu. Dżins, zwany też denimem lub teksasem, to bawełniana tkanina wykonana w splocie skośnym i przeważnie zabarwiona na niebiesko, za co odpowiada barwnik indygo. Początkowo z dżinsu tworzono spodnie, szybko jednak przerzucono się też na tworzenie z niego kamizelek, kurtek, czy koszul. Równie szybko dżins zyskał popularność, o czym świadczy fakt, iż obecnie wyrabia się rocznie na świecie około miliarda sztuk spodni dżinsowych. Z amerykańskiego stroju roboczego dżinsy stały się spodniami uniwersalnymi.

Ponadczasowość dżinsu

Dżinsy zyskały popularność, której ani przez moment nie tracą. Ich pragmatyczność, atrakcyjność wytrzymałość i fakt, że pasują do wszystkiego, czynią z nich ubranie cudowne i pożądane. One nie tylko nie wychodzą w mody, niezależnie od tego, co w niej panuje. One stały się wręcz ikoną amerykańskiej popkultury dwudziestego stulecia.

Rodzaje spodni dżinsowych

Choć z materiału dżinsowego wyrabia się między innymi kamizelki, kurtki, czy koszule, to kojarzy się go przede wszystkim ze spodniami. Spodnie dżinsowe dzielą się ze względu na krój na: skinny slim, regular oraz loose. Dżinsy skinny to spodnie opinające ciało. Dżinsy slim to spodnie przylegające do ciała. Spodnie regular to spodnie klasyczne. Dżinsy loose to spodnie odstające od ciała. Ponadto spodnie dżinsowe dzielą się ze względu na fason, czyli na zmiany nogawek, na: tapered, straight oraz flare. Dżinsy tapered to spodnie, które zwężają się ku dołowi. Dżinsy straight to spodnie proste, które nie posiadają jakichkolwiek zwężeń, ani rozszerzeń. Dżinsy flare to spodnie, które rozszerzają się ku dołowi.

No votes yet

Comments

You do not have permission to comment. If you log in, you may be able to comment.