msgbartop

Stać Cię na odrobinę luksusu dla Ciebie i Twojej rodziny? Nie chcesz wtapiać się w tłum podczas spaceru po mieście, nosząc ubrania z sieciówek? Wolisz modę outlet? Jeśli tak, dobrze trafiłaś. Na stronie prezentujemy starannie wyselekcjonowane ekskluzywne ubrania dla Ciebie, Twojego męża i Waszych dzieci. Każdy wpis został opatrzony zdjęciem i informacją o cenie, dzięki czemu od razu widzisz, który ciuszek może Cię zainteresować. Nie zapomnij kliknąć w ikonkę kanału RSS (na górze po prawej), aby śledzić kolejne markowe produkty opisywane na naszej stronie.
msgbarbottom

18-07-2017 Vintage w stroju i wystroju

vintage-1950s-887272_960_720.jpg

Nowoczesne starocie. Tak najlepiej nazwać styl określany jako vintage. Przeżywa on właśnie swoją złotą erę.

Nowoczesna starość

Dwudzieste pierwsze stulecie to czas, gdy stawia się na nowoczesność. Jednak w tej nowoczesności nie zapomina się o starości. Dowód na to stanowi vintage. Vintage to nic innego jak trend polegający na stylizowaniu nowych rzeczy na rzeczy stare. Choć tego typu maniera narodziła się już w dziewiętnastym stuleciu, to swoją złotą erę przeżywa właśnie teraz. Pojęcie vintage pochodzi z terminologii winiarskiej, gdzie oznacza wino wyprodukowane w jednym sezonie. Obecnie vintage to jednak przede wszystkim strój, ale nie tylko, bo również wystrój.

Kanony vintage

Vintage to nie tylko awangardowa moda, ale wręcz swoista reklama awangardy. Efektem tego vintage kieruje się pewnymi kanonami. Pierwszy kanon to królowanie w stylu vintage trendów sprzed kilku dekad, na przykład obecnie z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Drugi kanon to niebanalność, bo ktoś, kto stawia na vintage stawia na ideowość, oryginalność i prowokacyjność. Trzeci kanon to właściwy wybór, czyli łączenie nowych stylów ze starymi stylami, przy jednoczesnym niemieszaniu różnych starych stylów. Czwarty kanon to powrót do dawnego stylu lub stylizacja na dawny styl, a więc zarówno noszenie starych ubrań, jak też nowych wzorowanych na starych. Piąty kanon to ogóły i szczegóły, co oznacza, iż do ubrania chociażby z lat 70-tych zakłada się dodatki również z lat 70-tych.

Od stroju do wystroju

Kupowanie ubrań w centrach handlowych to wielka radość i ekstra ciuchy, ale ubrania te można spotkać u wielu innych osób na ulicy. Taki przypadek na pewno nie przytrafi się, jeżeli zakupy zrobi się w specjalnych butikach i sklepach z odzieżą vintage. Vintage to w przeciwieństwie to tradycyjnych rzeczy unikalność a nie banalność. Vintage to jednak przede wszystkim kreatywność i nie tyle tworzenie, ile po prostu zręczne bawienie się stylem. Podobnie jak ze strojem sytuacja wygląda z wystrojem. Coraz częściej spotyka się nie tylko osoby ubrane według kanonów vintage, ale również urządzających wedle nich pomieszczenia, w których żyją. Skoro takim sentymentem darzymy minione epoki, to wracajmy do nich w stroju i wystroju, wracajmy do nich poprzez vintage.

No votes yet

Comments

You do not have permission to comment. If you log in, you may be able to comment.